ALMANCA TÜRKÇE ÇEVİRİ

Dil çevirileri hakkında yazıların açıklanmasından önce Almanca Türkçe çeviri için neden gereklidir ya da kültür ve tarihlerini anlamamız mı gerekir sorulara da cevap bulmamız gerekir. Almanya aslında resmi adıyla Almanya Federal Cumhuriyeti olarak bilinen Orta Avrupa da bulunan ülkedir. Almanya’ nın kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi bulunur. Doğu kesiminde yer alan Polonya, Çek Cumhuriyeti iken güneyinde Avusturya ile İsviçre yer alır. Batı komşusu ise Fransa, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda’ dır.
Almanya ülkesi dünya üzerinde ABD den sonra en fazla göç alan dünyanın ikinci ülkesidir. Bu sebeple Almanca Türkçe çeviri de sandığımızdan daha önemli bir öneme sahiptir. Toplamda 16 eyaletten oluşan Almanya Birleşmiş Milletlere, Natoya ve G8 zirvesine de üyedir.
2007 yılındaki verilere bakıldığında Almanya dünyanın en büyük 3 ekonomisinden birisidir. Aynı zamanda da en çok ihracat gerçekleştiren ülkedir. Dünyanın gelişmesinde en çok bağışta bulunduran ülke olmayı da ihmal etmemektedir. Bu kadar iş hacminin ve ekonomideki çeşitliliğin elbette dil çeviri konularında etkisini de unutmamak gerekir. Bu sebeple Almanca Türkçe çeviri ne kadar önemli desek yanlış ifade etmiş olmayız.

AlmancaTürkçe Çeviri Neden Önemlidir ?

Almanca Almanya devletinin resmi konuşulan ve ağırlıklı konuşulan dilidir. Aynı zamanda Almanca dili Avrupa Birliği’nin 23 resmi dilinden de bir tanesidir. Avrupa Birliğindeki çalışma dilleri Fransızca, Almanca, İngilizce’ dir. Çok fazla kullanılan göçmen ve azınlık dilleri de bulunmaktadır. Bunlrdan en yaygın olanı ise Türkçe, Lehçe, Balkan dilleri ve Rusçadır. Almanca dili Cermen dil grubuna ait olup İngilizce, Frizce ve Felemenkçe ile benzer ve yakındır. Almanca dili latin alfabesi kullanılarak yazılmaktadır. Çeviri konusunda kullanılacak alfabede Almanca Türkçe çeviri için latin alfesinden oluşmaktadır. Almanca dünya çapında yaklaşık olarak 100 milyon kişi tarafından ana dil olarak ve 80 milyon civarında kişinin ise ikinci dili olarak konuşulmaktadır. Ekonomik olarak dünyanın satın alma gücüne göre ilk beş ülkesinden biri olan Almanya, sizin de ticaretinizi geliştirmeniz ve dil çiftleri ile çeviri konularında destek almanız ile iş hacminizi arttırabileceğiniz ülkelerden birisidir. Almanca ticari çeviri, Almanca hukuki çeviri, Almanca teknik çeviri gibi konularında uzmanlarımız ile size her zaman destek vermeye hazırız. Dil çiftleri ve çevirisi konusunda profesyoneller ile çalışmanız sizin o toplum ve kültüre göre çeviri yapmanıza olanak sağlayacaktır.