FRANSIZCA TÜRKÇE ÇEVİRİ

Dil çevirileri hakkındaki yazımız olan Fransızca Türkçe çeviri hakkında detaylı bilgiler yazmadan önce biraz kültür ve yapılarını anlamaya çalışmamız gerekir. Fransızca Türkçe çeviri uzmanlarımız tarafından ve o kültürü yaşamış olan profesyonel çevirmenlerimiz bu konuda hizmet vermektedir.

Fransa Cumhuriyeti toprakları ve ana karası Avrupa kıtasında bulunur ve dünya üzerinde farklı bölgelerde de topraklara sahip kendi dilinin konuşulmasını devam ettirmektedir. Fransa ülkesi kara toprakları gereği altıgen bir şekle sahiptir. Kıtanın güneyinde Akdeniz bulunurken kuzeyinde Manş Denizi bulunmaktadır. Fransa Cumhuriyeti 17. Yüzyıldan itibaren dünyanın sayılı ticaret yapan ülkeleri arasında bulunmaktadır. Bu alanda uluslararası ilişkileri güçlendirmiş ve yüksek ölçüde ön planda tutmaktadır. Bu sebeple yapılan ticari yazışmalar ve hukuki, teknik, medikal, elektronik ve diğer alanlardaki çeviri hizmetleriniz son derece önemlidir. Bizler Fransızca Türkçe çeviri ve tercüme işlemlerinizi en az sizin kadar önemsiyor ve çeviri kalitemize güveniyoruz. Fransa’ nın resmi dili Fransızcadır. Fakat bunun yanında Fransa’ da birden fazla azınlıkların dili, lehçeleri ve yerel dilleri de konuşulmaktadır. Fransızca dili Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri koluna bağlı dildir. Fransızca dili latin harfleriyle yazılmasına rağmen bir çok özel işaret barındırmaktadır. Fransızca Türkçe dil çeviri ve tercümanlık işlemleri işte bu noktada o kültürü yaşamış ve uzman olan kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Fransa’ da 70 in üzerinde dil ve lehçeler konuşulmaktadır. Fakat bunların bir çoğunu Franszca dil ailesine yakın ve akraba diller oluşturur. Fransa’ nın turistlik yapısı ise iş ve seyahat amaçlı gelen yolculardan oluşan sayı 85 milyondur. Aynı zamanda Avrupa birliği kurucu ülkelerinden birisidir. Bu kurucu ülkeler arasındaki en büyük yüzölçümüne sahip ülkedir.

Fransızca Türkçe Çeviri Neden Önemlidir ?

Fransızca Türkçe çevirinin önemini bir kez daha belirtmek gerekir. Çünkü Fransızca konuşan ülke sayısı hiç te küçümsenecek ölçüde değildir. Fransızca dili 29 ülkede resmi dil olarak konuşulmaktadır. Buda dünyada yaklaşık 200 milyon kişinin fransızca’ yı konuşabildiğidir.
İsviçre, Belçika, Monako ve Andorra, İtalya, Lüksemburg, Kanada, Haiti, Benin, Burkina Faso, Burundi, Cibuti, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Fildişi Kıyısı, Gabon, Gine, Kamerun, Komorlar, Kongo (Brazzaville), Madagaskar, Mali, Nijer, Orta Afrika Cumhuriyeti, Ruanda, Senegal, Seyşel Adaları, Togo, Mauritius ve Magrip, Cezayir, Fas, Moritanya, Tunus.