İspanyolca Türkçe Çeviri
İspanyolca Türkçe çeviri hakkında bahsetmeden önce ispanya’nın kültürel yapısından bahsetmek isteriz. İspanyolca İspanyanın tek resmi dili olarak kabul edilir, diğer diller ise sadece özerk bölgelerde günlük hayatta kullanılan ana dildir. Bununla birlikte Valencia Bölgesinde Katalancanın bir bask lehçesi olan Valensiyaca konuşulurken, Balear Adalarında da Katalanca nın bir başka lehçesi olan Mayorka Lehçesi konuşulur. Bunların dışında küçük gruplar tarafından konuşulan azınlık dilleri de bulunur. Bunlardan birkaç tanesi Asturyasca, Aragonca ve Aranesedir. Bununla birlikte Melillada yaşayan Masiriler Tamazight dili konuşurken, Olivenzada (Ekstremadura) hâlâ Portekizce konuşan gruplar bulunmaktadır.

İspanyolca Hint-Avrupa dil ailesinin Roman dilleri koluna mensup olduğu için bu kategorideki diğer diller olan Fransızca ve İtalyanca ile de benzerlik taşımaktadır. Ama en çok benzerlik Portekizce iledir. Bu dillerden birini bilen, diğer dili de ufak bir pratikle konuşabilir. Farkların daha çok telaffuzda olmasından dolayı yazılı metinlerde bir dili bilen diğerini anlarken, konuşmada anlaşamayabilirler. Güney Amerikanın bazı bölgelerinde bu iki dilin karışımından oluşan karma dil ile konuşulur. Bir çok dile benzer olmasından dolayı İspanyolca Türkçe çeviri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de benzer dillerin dil ve konuşma yapısına da hakim olmak gerekmektedir. Bu yüzden çeviri yapan çevirmenin diğer yakın dillerin de, kültürel yapılarını çok iyi bilmeli ve konuşabilmelidir.

Adh Avrasya Dil Hizmetleri olarak yaptığımız işe gerekli önem ve hassasiyeti gösteriyoruz. Çevirmenlik alanında sizlerin ihtiyaçlarına göre akılcı çözümler üretiyoruz. Düşünmeyin bize ulaşın, size en uygun çözümü üretelim.